Barion Pixel
A weboldal Cookie-kat használ. A "Beállítások módosítása" link alatt tudja kezelni őket, amennyiben az "Elfogad" gombra kattint jóváhagyja a Cookie-k használatát az Adatvédelmi nyilatkozatban foglaltak szerint.

Milyen helyzetekben érdemes sarokgörgőt használni a bútoroknál?

Milyen helyzetekben érdemes sarokgörgőt használni a bútoroknál?

Próbáltál már egy nehéz bútort arrébb tolni, vagy kihúzni a sarokból például festés vagy nagytakarítás alkalmával? Akkor azt is tudod, hogy milyen nehézkes manőver visszatornázni a helyére. A sarokgörgő olyan alkatrész, aminek a jelentősége csak akkor kerül előtérbe, amikor meg kell mozdítani a ház egyik legnehezebb berendezését. 

Ha jól belegondolsz, tisztán látszik, hogy mekkora könnyebbséget jelentene, ha a bútor sarkán lenne egy jól működő kis kiegészítő. A megfelelő helyre szerelve nagyban megkönnyítené a berendezési tárgy mozgatását még akkor is, ha súlyos vagy nagyobb méretű darabról van szó.
 

A sarokgörgő rögzítése: nem mindegy, hová kerül

A hagyományos bútorgörgők néha középen vagy külön lábazaton kapnak helyet. A sarokgörgő általában a bútor legkülső pontjaira kerül, vagyis oda, ahol a terhelés a leginkább érvényesül. Ebben a pozícióban elég egy kissé megemelni a berendezési tárgyat és máris gördülékennyé válik a mozgás, mégis egyensúlyban marad a szerkezet. 

Gyakorlatilag egy plusz bútorlábként funkcionál, ami a sarkokhoz kerül, a súly ugyanúgy terhelhető rá, de emellett a mozgatás sokkal könnyebb lesz.

Kisebb helyeken is nagy segítség

De nem kell a legrobosztusabb berendezési tárgyra gondolni. A sarokgörgők olyan helyeken is jól jönnek, ahol szűk a tér, és fontos, hogy a bútort egyszerűbben lehessen eltolni.

Például egy kisebb előszobaszekrényt vagy egy tárolóládát sokszor el kell mozdítani takarításkor. Ilyenkor megkönnyíti a helyzetet ez a praktikus kiegészítő, és egyetlen mozdulattal ki- és visszatolható az adott bútordarab.

Erősebb típus a sarkokhoz

Sarokgörgőként is jól alkalmazható a Blickle bakgörgő 38 mm szegecselt változata, mely stabil fémházzal készül, és 40 kilogrammos teherbírásával állja a sarat, tehát nehezebb, gyakran mozgatott bútorok alá is beszerelhető. 

A szegecselt kivitel adja meg a tartósságot, a horganyzott felület pedig a megerősítést szolgálja. A mérete miatt diszkréten elfér a bútor alatt, ugyanakkor elég erős ahhoz, hogy valódi segítséget nyújtson a mozgatásban.

A padlón is számít, mit szerelünk a bútorra

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy milyen kivitelben készül a bútor alá helyezett görgő. A gumis vagy bevonatos modellek például jobban óvják a parkettát, míg a fémgörgők inkább műhelyekben vagy ipari környezetben állják meg a helyüket. 

A sarokgörgő kiválasztásánál tehát az is szempont, milyen felületen szeretnéd majd használni a bútort. A Blickle termék például egy erősebb kategóriába tartozik, ami műanyag kereke révén inkább hidegburkolaton használható anélkül, hogy kárt tenne abban.

A rögzítés módja is számít

A sarokgörgő lehet menetes, csapos vagy szegecselt. A rögzítés típusát az adott bútor kialakítása határozza meg. Egyes darabokat egyszerűbb alulról megerősíteni, másokat oldalt, a sarok éléhez lehet rögzíteni. 

Az biztos, hogy a rögzítés legyen stabil, mert csak így tudja a görgő ellátni a feladatát. Célszerű olyan terméket választani, amelyhez hozzáillő rögzítési lehetőség is társul.

A kényelem és a védelem egyaránt fontos

Ha a bútort időnként át kell helyezni takarítás, átrendezés vagy költözés miatt, a sarokgörgő szinte észrevétlenül nyújt segítséget. Nem nyikorog, nem akadozik, nem kell trükközni, csak fogod és tolod, megóvva a padló épségét. Akár otthon, akár irodában, akár műhelyben használod, sok bosszúságot spórol meg.

Nézz szét kínálatunkban, gyűjts ötleteket, inspirálódj, hiszen több mint 6000-féle bútoripari kiegészítő találsz itt! 
 

Tartalomhoz tartozó címkék: sarok görgő