Egy beépíthető konyhai elszívó segít megszabadulni ezektől, miközben a látvány sem csorbul, hiszen az eszköz diszkréten simul bele a konyhabútorba.
Miért nem hiányozhat a páraelszívó a konyhából?
Főzés közben a hő hatására rengeteg pára keletkezik, amely ha nem távozik időben, kicsapódhat a falakon és a bútorelemeken. Ez egy idő után penészedést okoz, és nem mellesleg a kellemetlen szagok is megmaradnak.
Az olaj- és zsírpára rétegként rakódik le a felületeken, melyhez pluszban még porréteg is társul. Az idő múltával egy ragacsos, koszos anyag tapad meg a felületeken, melytől igencsak nehéz megszabadulni. A falon sokszor csak a csiszolás és az újrafestés segít, ha hagyjuk eluralkodni a helyzetet.
Egy hatékony páraelszívó segít abban, hogy az ételszagok gyorsan távozzanak a terepről, megszűri a zsiradékos, nedves levegőt. Ráadásul a főzés környezete is tisztább marad, hiszen a lecsapódó gőz nem hagy foltokat a konyhapulton a szekrényeken és a falon.
Miért előnyös a beépíthető konyhai elszívó?
Mint már említettük, a beépíthető konyhai elszívó hatásosan szűri ki a szagokat, friss levegőt teremtve a térben. De ez még nem minden! Kialakítása révén szinte láthatatlan, hiszen a konyhafronttal megegyező burkolatot kap, így csupán csak egy szekrénynek tűnik. Néhány gomb látszik csak, amivel vezérelhetjük a szerkezetet.
A korszerű beépíthető modellek többféle működési elv szerint kaphatók. A kifújós rendszer egy kivezetés segítségével azonnal kiszívja a levegőből a szennyeződéseket, míg az aktívszenes szűrős modellek keringetik a levegőt, megtisztítva azt a zsírtól és kellemetlen szagoktól, frissen visszajuttatva a légtérbe.
Mire figyelj a megfelelő modell kiválasztásánál?
Fontos szempont a teljesítmény. Egy kisebb konyhában elegendő egy alacsonyabb szívóerővel rendelkező modell, míg nagyobb terekben érdemes nagyobb teljesítőképességű típust választani.
A zajszint sem elhanyagolható, hiszen senki sem szeretné főzés közben egy hangos motor zúgását hallgatni. Az újabb kivitelekre jellemző a halkabb működés, mely nem zavaró hosszabb idő után sem.
Például a felsőszekrénybe vagy kürtőbe építhető páraelszívó szabvány szerinti légszállítás (IEC): 270-365 m3/h biztosít. Külön világítást kapott, mely 2 x 3 W LED-el megoldott. A zajszint: 58-66 dB, mely egy csendes módnak számít. És végül, de nem utolsósorban a vezérlés 3 fokozatú nyomógombos kialakítással szabályozható.
A karbantartásra is érdemes figyelni. Az alumínium zsírszűrők sok esetben mosogatógépben is tisztíthatóak, az aktívszenes szűrőket pedig időszakosan cserélni kell. Ezeknek az eszközöknek az élettartamára is kihat a tisztaságuk, így ha a karbantartás egyszerű és gyors, az csak előny.
A beépíthető konyhai elszívó jó társ a mindennapokban
Egy jól működő, beépíthető konyhai elszívó nagy segítséget jelent, hiszen általa a főzés élménnyé válik. Nem kell attól tartani, hogy a lakásban sokáig megmaradnak az ételek illatai, vagy a páralecsapódás miatt küzdelmes takarításba kell kezdenünk.
Nézz szét weboldalunk kínálatában, és válogass a különböző modellek között! Találsz itt olyan típusokat is, melyek kivezetéses vagy belső keringetéses üzemmódban használhatók, igény szerint. Beépíthető és falra szerelhető verziók is sorakoznak. Ha kérdésed van, keress minket elérhetőségeinken!