A falhoz rögzített konyhapanelek csavarozással:
Egy lehetséges módja a konyhapanelek falhoz rögzítésének a csavarozás. Fontos megjegyezni, hogy a konyhapanel speciális műanyagból készül, ezért fúrható anélkül, hogy repedéseket okozna, ellentétben az üveggel. A rögzítési pontoknak kb. 60 cm távolságra kell lenniük egymástól.
A fúrásra használt fúrófej átmérője legalább két milliméterrel nagyobb kell legyen, mint a csavaré. Ügyeljünk arra, hogy a csavarokat ne húzzuk túl szorosan, csak annyira, hogy biztonságosan tartsák a paneleket, ezzel lehetővé téve számukra a szabad mozgást a hőtáguláshoz.
A csavarozott rögzítés lehetővé teszi a panelek könnyű cseréjét sérülés nélkül, valamint újbóli felhasználásukat más helyen is.
Ha vízvetőt használunk, nem szükséges a konyhapanel alját csavarozni, mivel a vízvető elegendő tartást biztosít.
Nagyobb méretű panelek esetén, mivel a hőtágulás mértéke nagyobb, a csavarozott telepítés biztonságosabb megoldás. A csavarokra egy 12 mm-es rozsdamentes acél (inox) csavartakaró kerül, mely nemcsak esztétikus, hanem ellenáll a szennyeződéseknek, a korróziónak és a magas hőmérsékletnek is. A kis méretű inox csavartakaró exkluzív, modern és elegáns megjelenést biztosít, ami szinte bármilyen konyhapanelhez és konyhához illik.
A csavarozott rögzítés előnyei:
- Egyszerűen cserélhető a konyhapanel sérülése nélkül.
- Áthelyezés után újra, máshová is felhasználható.
- Exkluzív és modern megjelenés inox csavartakaróval.
- A telepítés után a konyha azonnal használható.
- Nagyobb méretű panelek esetén biztonságosabb megoldás.
A konyhapanel ragasztással történő rögzítése:
A Wallplex konyhapanelek telepítése során lehetőség van a ragasztásos rögzítésre is. Ehhez a Soudal Fix All Crystal ragasztót ajánljuk, mely kiváló tapadást biztosít műanyagokhoz, PVC-hez és számos más anyaghoz. Fontos azonban figyelembe venni a másik felület, például a falfelület (csempe, lambéria, gipszkarton, beton, MDF, üveg stb.) porózus jellegét, nedvszívó képességét, valamint a helyiség hő- és páratartalmát, és a ragasztóra gyakorolt környezeti hatásokat.
A ragasztási pontoknak maximum ötforintos-nagyságúaknak kell lenniük, és a panel szélétől 2-3 cm távolságra kell elhelyezkedniük egymástól, középre soha nem szabad ragasztót felvinni.
Nagyon fontos, hogy a rögzítési pontok között ne legyen túl sűrű vagy túl ritka eloszlás, mert ez foltokat okozhat a konyhapanel színoldalán, és nem biztosít elegendő helyet a hőtáguláshoz. Ha használunk vízvetőt, ne ragasszuk meg a konyhapanel alsó részét.
Fontos megjegyezni, hogy ha a ragasztást választjuk, akkor a konyhapanel nem lesz könnyen mozgatható utólag, és a panel eltávolításakor sérülhet a falfelület is, valamint a konyhapanelt már nem lehet újra felhasználni más helyen.
A ragasztással történő rögzítés előnyei:
- Láthatatlan rögzítés
- Nem szükséges speciális szerszám a telepítéshez (mint pl. fúró)
Ezek az útmutatások tapasztalataink és kísérleteink eredményei alapján lettek összeállítva, és jóhiszeműen ajánljuk őket. Minden esetben a vásárló döntheti el a telepítés módját a saját falfelületének és igényeinek figyelembevételével.